digital_sound

digital_ia to również prezentacje muzyczne.

BOKKA
25 zł (przedsprzedaż), 30 zł w dniu koncertu
Pomimo, że wiadomo o nich bardzo niewiele - Bokka swoim znakiem rozpoznawczym uczyniła anonimowość (koncertują w kapturach, wywiadów udzielają mailowo) - ich debiutancka płyta zatytułowana po prostu „Bokka” będąca jednolitą mieszanka emocjonalnych linii melodycznych i odważnego myślenia kompozytorskiego spowodowała sporo zamieszania na rynku muzycznym. Punktem wyjścia przy tworzeniu piosenek były dźwięki zaczerpnięte z codzienności: wstrząsana butelka wody, uderzane pudełka po chusteczkach i butach, wrzucane do bębna orzechy. W utworach słychać nieustanną i niczym nieograniczoną zabawę. Muzycy konsekwentnie eksperymentują.
Bokka często pojawia się na czołowych miejscach w rankingach muzycznych podsumowujących najlepsze produkcje 2013 roku.

DIGITAL TOTAL INTEGRATION / DJ live set / projekt audio-video
Ponadstylistyczna muzyka elektroniczna XXI wieku. Otwarta forma i eksploracja niedefiniowalnego i ryzykownego pogranicza improwizacji i studyjnego procesu technologicznego. Live-set dopełni projekt, opierający się na stworzeniu instalacji wizualnej, która interpretuje dźwięk wygenerowany przez artystów i przekształca go w formy geometryczne odpowiadające częstotliwości i natężeniu dźwięku. Planowane jest zaprojektowanie formy przestrzennej, na której będą wyświetlane zinterpretowane programowo dźwięki. Podczas prezentacji stworzonej kompozycji, wyświetlane będą również  zanimowane formy graficzne, odpowiadające słyszanym w danej chwili dźwiękom.

O sety zadbają Jacek Sienkiewicz i Kuba Sojka.

Jacek Sienkiewicz zawsze starał się podkreślać istotność czynnika ludzkiego w tworzonej przez siebie muzyce; dla niego najświeższe zdobycze technologii, najbardziej zaawansowane elektroniczne instrumentarium (zarówno analogowe, jak cyfrowe) zawsze było jedynie narzędziem, umożliwiającym pełne wyrażenie artystycznej wizji, lecz podrzędnym w stosunku do idei czy uczuć żywego człowieka. Takie podejście, którego rezultatem jest żywa, organiczna muzyka powstała dzięki doskonałej symbiozie człowieka, maszyny oraz pobudzenie perepcji odpowiednio dobranymi wizualizacjami doskonale wkomponywuje się w program tegorocznej edycji festiwalu.

Kuba Sojka to młody producent, live performer i muzyk pochodzący z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej.
Pierwsze eksperymenty muzyczne zaprezentował w 2007 roku pod pseudonimem Psi-Acoustic. Po dwóch latach nawiązał współpracę z legendarną wytwórnią z Detroit, Matrix Records, dla której nagrał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz. Kolejne, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings. Na EP "Bright shadow of a star" było już słychać zalążki future jazzu, a album "Mysterious intrigue", wydany na 2x12", znakomicie połączył artystyczny świat jazzu z klubowym i undergroundowym brzmieniem detroit techno i chicago house. Muzyk miał również okazje współpracować  z takimi wytwórniami jak Minimalsoul Recordings czy Souliner.Przed występami Sojki i Sienkiewicza zagrają  Sound Conversions oraz MoName - szczecińscy artyści. O oprawę wizualną wieczoru zadba BF.