#2 digital(dot)kids / Digital Playground

#2 digital(dot)kids /  Digital Playground / 15-23.03.2014

Po raz drugi, z wielką radością, zapraszamy dzieci i młodzież na Festiwal Sztuki Digitalnej digital_ia.14 do 13 muz. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy miejsce do zabawy nowymi technologiami i sztuką oraz warsztaty twórcze. Dzieci będą mogły wykonać obraz z części komputerowych, a młodzież wziąć udział w tworzeniu spektaklu-słuchowiska Tajemnice Miasta. Nie zabraknie również “Małego przewodnika po wystawach” który będzie Wam towarzyszył podczas oglądania prac prezentowanych w ramach festiwalu digital_ia.14.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia.

1_WYSTAWA #DIGITAL PLAYGROUND

To przestrzeń przygotowana specjalnie dla najmłodszych uczestników festiwalu digital_ia, będąca miejscem eksploracji nowych technologii i sztuki. Znajdą się na niej interaktywne obiekty, najnowsze technologie (Digital Wall) oraz obraz przygotowany przez dzieci podczas warsztatów REcollage.


- COLLAGE WALL, duży obraz ułożony przez dzieci i młodzież z części komputerowych na jednej ze ścian Digital Playground. Obraz będzie ukazywał zabawę dzieci na świeżym powietrzu. Podczas pracy nad obrazem, poruszone zostaną takie zagadnienia jak: twórczy recykling, jakość spędzanego czasu wolnego oraz spontaniczna zabawa.

- DIGITAL WALL, ściana utworzona z ekranów dotykowych, wyposażona w narzędzia
przekształcające m.in. ulubione zdjęcia w obrazy. Na digitalnej ścianie zaprezentowane zostaną również gry oraz interaktywne zadania dotyczące sztuki, udostępnione na zasadach wolnych licencji.

- LIGHT BOX, stół świetlny, na którym dzieci będą mogły zaobserwować m.in. jak powstaja kolory i nakładają się barwy, utworzyć świetlny obraz na piasku oraz przygotować portret, własny lub swojego kompana.

2_WARSZTATY #DIGITAL PLAYGROUND, warsztaty dla dzieci i młodzieży

Podczas festiwalu digital_ia odbędą się warsztaty i spotkania dla dzieci i młodzieży, poruszające zagadnienia cyfrowego świata, wykorzystujące nowe media oraz otwarte zasoby edukacyjne. Odbędą się m.in. warsztaty dźwiękowe, podczas których powstanie słuchowisko oraz warsztaty recyclingowe wykorzystujące części komputerowe do stworzenia obrazu-kolażu.

REcollage - warsztaty recyclingowe wykorzystujące części komputerowe do stworzenia obrazu-kolażu, będącego częścią Digital Playground /15-16.03.2014/

Warsztaty to część teoretyczna, podczas której omówiona zostanie historia kolażu i współczesne zastosowanie tej techniki artystycznej oraz część praktyczna polegająca na wymyślaniu, planowaniu i komponowaniu obrazu.
Uczestnicy: dzieci w wieku 7-12 lat

TAJEMNICE MIASTA trzydniowe warsztaty dla dzieci i młodzieży wykorzystujące nowe technologie i opowieści miasta / 21-23.03.2014/
Podczas kilkudniowych spotkań z młodzieżą powstanie historia ubrana w formę przedstawienia / słuchowiska. Uczestnicy warsztatów wezmą czynny udział w budowaniu historii, posiądą umiejętności obserwacji i budowania scenariusza, kreowania postaci, aby następnie zająć się warstwą dźwiękową. Prowadzący warsztat skierują uwagę na fenomen wyobraźni, łączenia rzeczywistości z fantazją oraz dziecięcej zdolności konfabulowania. Podczas zajęć wykorzystane będą rzeczy nowe, bazujące na nowoczesnych technologiach i formach przekazu (m.in. field recording), a także zapomniane już dzisiaj zjawiska, pamiętane z czasów dzieciństwa rodziców czy dziadków. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma płytę z nagranym materiałem.
Uczestnicy: młodzież w wieku 11-14 lat

Prowadzenie: Marcin Dymiter (Gdańsk), Daniel Odija (Słupsk)
Marcin Dymiter - muzyk, improwizator, producent muzyczny, kurator. Porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Eksperymentuje z brzmieniem, przetwarzaniem dźwięków towarzyszących naszemu życiu. Tworzy muzykę od roku 1990, kiedy to powstał zespół ewa braun. Związany z polską sceną muzyki elektronicznej, eksperymentalnej oraz improwizowanej. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe dla dzieci i młodzieży.
Daniel Odija- pisarz, dziennikarz i publicysta. Jego twórczość zalicza się do tzw. Prozy Północy. Jego powieść Tartak znalazła się wśród finalistów nagrody Nike.

DIGITAL_TRIP – oprowadzanie dzieci po wystawie Digital Playground oraz po wystawach festiwalu digital_ia.14. /22.03.2014/
Przewodnik przybliży sylwetki artystów, których prace są prezentowane na wystawie, a także opowie o sensie ich prac. Podczas wycieczki dzieci oraz ich opiekunowie będa mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego „Małego przewodnika po wystawach”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
ZAPISY: lassztuki@gmail.com

Program #2 digital(dot)kids

Sobota 15.03 - Niedziela 16.03.2014
11.00-14.00 Recollage/warsztaty dla dzieci (7-12lat)

Piątek 21.03.2014
15.00-18.00 TAJEMNICE MIASTA (1 dzień) /warsztaty dla młodzieży (11-14 lat )
19.13 otwarcie wystawy Digital Playground

Sobota 22.03.2014
11.00-18.00 TAJEMNICE MIASTA (2 dzień) /warsztaty dla młodzieży (11-14 lat)
12.00-15.00 DIGITAL_TRIP/ oprowadzanie dla dzieci po wystawach festiwalu digital_ia.14 (pełne godziny)

Niedziela 23.03.2014
11.00-14.00 TAJEMNICE MIASTA (3 dzień) /warsztaty dla młodzieży (11-14 lat)